in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

РУЧЕК ОД РЕРНА КОЈ ЌЕ ГО ОБОЖАВАТЕ: Летно јадење, полно со вкусови и ароми, кое за миг ќе исчезне од трпезата!

Во лето, не сакаме да поминуваме премногу време покрај шпоретот, што е логично, па токму затоа ова јадење е совршен избор за ручек во топли денови.

 

Ручекот од рерна, лесен за правење, вкусен и мириса прекрасно. Компирите, месото и зеленчукот добро одат со сирењето и заедно даваат одличен вкус.

Потребни состојки:

 • 1 кромид
  280 гр мелено месо
  2 компири
  1 чаша замрзнат зеленчук (може да биде свеж)
  2 јајца
  4 лажици павлака
  сирење
  по вкус, бибер и лук во прав
  малку масло
  2 парчиња сланина
  Малку свеж домат
  малку магданос

Печете на 200 Ц околу 20-25 минути. Нема да ви треба многу време да го подготвите овој ручек и ќе уживате во вкусот.

 

Погледнете ја подготовката:

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote