in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

БРЗА ШТРУДЛА СО МАК: Мирисна, мека и сочна, десерт во кој сигурно ќе уживаат сите сетила!

Ова е вкусна верзија на штрудла од афион без да се чека тестото да нарасне

 

Состојки за тесто:

  • 200 мл топло млеко
  • 1 лажица шеќер
  • 10 гр сув квасец
  • 1 јајце
  • 1 белка од јајце (жолчка оди за премачкување)
  • 125 гр путер

Фил:

  • 200 гр мелено семе од афион
  • 200 мл млеко
  • 3 лажици гриз
  • 5 лажици шеќер

 

Подготовка:

Прво, направете го филот додавајќи шеќер во млекото, ставете го на оган и кога ќе зоврие, додадете гриз и мешајте додека не се згусне малку.
Додадете го афионот до вриење и комбинирајте сè добро.
Оставете да се излади.
Ставете квасец и шеќер во топло млеко и промешајте.
Оставете додека ги подготвувате останатите состојки.
Просеете го брашното, стопениот путер и јајцата и белките во сад.
Потоа додадете квасец и измешајте со процесор за храна, а потоа измесете го тестото.
Поделете го тестото на два дела и расукајте го во должина од 30 см.
Ставете мал плех за печење на масата пред тестото, за лесно да ја одредите неговата должина.
Премачкајте со половина мерка афион и завиткајте.
Повторете го и со другиот дел од тестот.
Обавезно подмачкајте ја тавата.
Штрудлите премачкајте ги со изматена жолчка од јајце, избоцкајте малку со вилушка или нож, па вклучете ја рерната да се загрее на 200 степени.
Ставете ги штрудлите да се печат и намалете ги на 180 и печете околу 40 минути, или околу 40 минути во зависност од вашата рерна и дали сакате да печете повеќе или помалку.
Покријте ги испечените штрудли со крпа малку да се излади, а потоа шеќер и послужете.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote