in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Салата СЕДМО НЕБО е рапсодија на вкус: Најубавата салата од тестенини што некогаш сте ја пробале

Се состои од многу зеленчук и една состојка и дава прекрасен, освежителен вкус.

Оваа салата со тестенини се прави многу брзо и лесно, и е одлична како прилог за главно јадење, а и како оброк салата.

Потребни состојки:

 • 400 гр тестенини
 • 1 главица пурпурен кромид (може да биде и црвен)
 • 1-2 чешниња лук
 • 1 морков
 • 3-4 кисели краставички
 • чаша слатка пченка
 • 1 чаша јогурт од 180 гр
 • сол
 • 150-200 гр фета сирење
 • 2 варени јајца
 • магданос
 • црвен пипер

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote