in ,

СлаткоСлатко

ПРЕВКУСНИ ЧОКОЛАДНИ КОЦКИ СО КОКОС! Овој колач мора да го пробате! (ВИДЕО)

Ладните задоволства се одличен избор за да се засладите и разладите во топлите летни денови

За овој десерт ви требаат само 4 состојки, а толку лесно се прави што нема шанси да не успеете.

Состојки:

  • 100 гр рендан кокос
  • 1 кондензирано млеко
  • 100 мл слатка павлака
  • 100 гр чоколадо

 

Подготовка:

Истурете го кокосот во тепсија, па прелијте го со кондензирано млеко. Добро измешајте и ставете во фрижидер. Чоколадото растопете го со слатката павлака и прелијте врз кокосот. Ставете во фрижидер околу 3 часа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote