in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Мини крофни: За вечера изберете вкусно пециво што ќе се подготви за 10 минути

Овие крофни може да ги направите во солени и слатки верзии. Ако сакате слатко, тогаш извадете сирење фета од рецептот, направете вкусно пециво и премачкајте со намаз по вкус.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 1 прашок за пециво
  • малку сол
  • 1 чаша јогурт
  • 2 чаши брашно
  • 300 гр фета сирење

Подготовка:

Изматете ги јајцата, па додадете прашок за пециво, малку сол, јогурт, брашно и добро промешајте. Потоа додадете фета и промешајте. Не мора да го оставите тестото да се одмори, можете веднаш да го пржете. Загрејте го маслото во тава и извадете го со лажица, па пржете додека не порумени

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote