in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Пржени лепчиња со фил – брз и едноставен доручек

Брзо и лесно направете вкусен доручек кои сите ќе го обожаваат…

Потребни состојки:

  • тост леб
  • 100 гр кашкавал
  • 100 гр шунка
  • 2 јајца
  • малку путер
  • сол
  • масло

Начин на подготовка:

  • Од лебот исечкајте ги рабовите, па со сукало истанчете. Намачкајте со путер и додајте ситно сечкан кашкавал и шунка. Преклопете и затворете ги рабовите. Повторувајте го процесот додека имате материјал.
  • Разматете јајца, потопете го лебот и пржете неколку минути.

Добар апетит!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote