in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Превкусни рафаело бомбици

Лесни за подготовка и имаат заносен вкус.

Состојки:

  • 200 мл вода
  • половина кг шеќер
  • 400-450 гр кокосово брашно
  • 480 гр млеко во прав
  • путер 250 гр
  • 100 гр печени, излупени лешници (може да бидат и бадеми ако сакате)

Подготовка:

Растопете вода, шеќер и путер на шпоретот. Тргнете го од оган, а потоа додадете 350 гр кокосово брашно и 480 гр млеко во прав.

Кога масата ќе се излади, направете топчиња, ставете по еден лешник и валкајте во кокосово брашно.

На здравје 🙂

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote