in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Здрави бомбици со лешници и урми

Чоколадни топчиња со суво овошје и ореви.

Состојки:

  • 200 гр печени лешници
  • 200 гр урми
  • 100 гр суво грозје
  • 100 гр брусница
  • чоколадо за глазура

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки во блендер.

Направете топчиња од добиената мешавина, и натопете до половина во растопено чоколадо.

По желба топчињата превртете ги во сечкани лешници.

Пријатно!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote