in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Превкусно и хранливо смути за убав ден

Смути полно со хранливи материи.

Состојки:

  • 100 мл грчки јогурт
  • 1 мала банана
  • 1 мандарина
  • 1 морков
  • 1 киви
  • сок од лимон
  • малку бадем или орев, по ваш избор

Подготовка:

Измешајте ги сите состојки и ставете во блендер.

Мешајте додека масата не се изедначи.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote