in ,

СлаткоСлатко УбавоУбаво

Детокс смути

Напиток за дневна доза здравје.

Состојки:

  • 2 банани
  • 2 портокали
  • 1 јаболко
  • 2 грста спанаќ

Подготовка:

Исечете банани на поголеми парчиња, а портокали и јаболка на кришки.

Измијте го бејби спанаќот и ставете го во блендер со останатите состојки.

Мешајте додека сите состојки не се соединат добро.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote