in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Смути од круши

Едноставен, а здрав.

Состојки:

  • 2 круши
  • 1 банана
  • 1 чаша млеко
  • 1/2 шолја јогурт
  • 1/2 лажичка цимет

Подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и добро измешајте.

Истурете во чаша и украсете со цимет.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote