in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Смути со јаболко и цимет

Пијалок со фантастичен вкус и мирис.

Состојки:

  • 1 поголемо јаболко
  • 1 банана
  • 100 мл јогурт
  • 150 мл млеко
  • Малку орев
  • Малку цимет

Подготовка:

Ставете ги сите состојки освен оревите во блендер. Мешајте додека не добиете хомогена смеса.

Мелете ги оревите и на крај промешајте.

Пријатно!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote