in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Превкусно – Смути со морков

Витамини и минерали во чаша.

Состојки:

  • 2 моркови
  • 1 банана
  • 1 мала репка
  • портокал
  • Шолја зелен чај
  • мед
  • рендан ѓумбир Подготовка:

Ставете исечена банана и зеленчук во блендер, додадете сок од еден портокал, зелен чај и рендан ѓумбир.

Измешајте сè заедно додека не се добие униформа маса.

На крај додадете мед по вкус.

На здравје!

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote