in ,

УбавоУбаво СлаткоСлатко

Топло чоколадо, целата магија на зимата во една чаша: Почувствувајте ја магијата на совршените вкусови!

Овој пијалок е неизоставен дел од зимата, покрај тоа што ве загрева, Ви пружи и магија на вкус.

 

Потребни состојки:

  • 1/2 чаша индиски ореви
  • 2 лажици какао,
  • 1 лажица путер (кикирики или лешници или бадеми)
  • 5 урми (или засладувач на билки),
  • 2 чаши топло млеко

Подготовка:

Истурете ги сите состојки во блендер и мешајте додека не добиете фина и кремаста структура на пијалокот.

На здравје 🙂

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote