in , ,

Што?Што?

Влажните очни капаци се во тренд: Милионерката го “фура” овој стил со окер сенка и сјајни усни

Сестрата на познатата ријалити ѕвезда Ким Кардашијан, Кајли не престанува да поставува модни трендови, овој пат со „влажни очни капаци“.

 

Инфлуенсерката Кајли Џенер сподели фотографија на која се шминка на својот Инстаграм профил, покажувајќи за каков изглед се одлучила.

 

Имено, таа реши да „фура“ со влажните очни капаци, односно очните капаци со сјаен изглед, додека пред сјајната обвивка, под неа имаше портокалова нијанса. Трепките ги истакна и со црна маскара.

 

 

Но, тоа не е сè! Тоа не и беше доволно, па затоа ја заблеска устата со ист интензитет, иако сè уште беа врамени со некоја кафеава боја.

 

Дали ви се допаѓа овој тренд?

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote