in

Што?Што?

ВНИМАВАЈТЕ ПРИ ВОЗЕЊЕ! Со голема брзина летаа над наплатната рампа! [ВИДЕО]

Четворица патници се повредени откако Ауди со голема брзина погоди пречка на наплатната рампа во Јангжу, на југот на Кина.

Видеото направено во раните утрински часови на 1 мај покажува како автомобил практично се удира над пречка откако удри во рампа, а потоа се преврте.

Четворица патници од автомобилот биле пренесени во болница и, за среќа, претрпеле само полесни повреди затоа што на сите им биле врзани безбедносните ремени.

Полицијата сè уште ги истражува причините за несреќата, но се наведува дека покрај неприлагодената брзина, за несреќата придонел и заморот на возачот и совозачот.

Видеото е обезбедено благодарение на надзорните камери од наплатната рампа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote