in

Во Конго откриена планина полна со ЗЛАТО!

Властите мораа да го забранат копањето во едно село во Демократската Република Конго откако планина сочинета од 90% злато беше отркиена. Сите селани се обидоа да профитираат од ова откритие и со своите копачи и лопати се упатија кон планината, по што настана опш хаос.

Министерот на државата изјави дека копањето на планината се забранува во селото кое е лоцирано само 50тина километри од главниот град на провинцијата Букаву.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote