in

ДОБРИ ВЕСТИ! Во Франција, бројот на нови случаи на коронавирус опаѓа!

Во Франција се евидентирани 23.794 нови случаи на коронавирус, што е намалување за скоро 10.000 случаи во споредба со претходниот ден, објави Министерството за здравство на оваа земја.

Минатиот петок, Франција има над 60 000 заразени за еден ден.

Бројот на хоспитализирани исто така значително опадна, бидејќи денес во болницата беа примени 27 пациенти, а во исто време минатата недела 737.

Француското Министерство за здравство сè уште не објави дали и колку луѓе починале од круната во последните 24 часа.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote