in

Во гратското дерби на Манчестер славеше Јунајтед!

Избраниците на Оле Гунар Солшер во рамките на 27 коло од Премиер Лигата се сретнаа со нивните гратски ривали Манчестер Сити на „Олд Трафорд“. Јунајтед успеа да слави во овој меч со сигурни 2-0 и ја намали предноста на Сити во шампионатот.

Со овој пораз Сити ја прекина неверојатната серија од 15 победи по ред во Премиер Лигата, а вкупно 21 по ред во сите натпреварувања. Погодоците во натпреварот ги постигнаа Бруно Фернандеш од белата точка и Лук Шо.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote