in ,

Што?Што?

Во Кина црви и лигави бубачки паѓаат од небо!

Кинеските власти допрва треба да ја откријат причината за овој чуден феномен, а на интернет кружат различни теории.

Збунетите жители на Пекинг се предупредени да користат чадори откако во главниот град на Кина почна да врне необичен дожд.

Во последните денови, снимката стана вирална на социјалните мрежи на која се гледа „дожд од црви“ на улиците на главниот град, со лигави бубачки кои ги покриваат автомобилите.

Ел Хералдо објави дека на жителите на Пекинг им било кажано да ги напуштат своите домови само со чадори.

На снимките од вестите, жителите може да се видат како ја извршуваат својата секојдневна работа со подигнати чадори за да не бидат погодени од црвите што паѓаат.

И додека кинеските власти допрва треба да ја откријат причината зад овој чуден феномен, теориите почнаа да се појавуваат на интернет.

Крајот на светот е се поблиску“, вели еден корисник на Твитер.

Во 2011 година сличен феномен се случи и во Шкотска. Наставникот по физичко образование, Дејвид Крајтон, ги водел учениците кога слушнале „туп“, а потоа погледнале нагоре за да видат десетици црви како паѓаат од небото.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote