in

ШОКАНТНО! Во нелегална борба на петли, петел уби полицаец!

Еден полицаец на Филипините бил убиен од петел при рација на нелегална борба со петли во областа Северен Самар.

Полицаецот починал во болница!

Hastanede hayatını kaybetti

Петелот имал закачено жилет на својата нога кој ја пресекол бутната артерија на поручникот Christine Bolok, кој потоа починал во болница!

“Не можев да им верувам на моите уши кога ги слушнав вестите. За прв пат во мојот професионален живот 25 години, изгубив човек во борбата со петел поради жилет на ногата на животното”. Началникот на полицијата Апуд исто така изрази сочувство на семејството на полицијата која почина.

7 dövüş horozuna el konuldu

Во државата борбата на петли е многу популарна!

Многу луѓе ги следат борбите со петли популарни на Филипините. Сепак, борбата со петли е забранета во земјата од почетокот на епидемијата на коронавирус. Пред пандемијата, овие борби беа дозволени само во лиценцирани сали за борби во недела и државни празници. Големи облози се прават на овие борби.

Ülkede dövüşlere büyük bahisler oynanıyor

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote