in

Во Кентаки, САД вреѓање на полицаец сега е кривично дело!

Властите на американската држава Кентаки донесоа нов закон со кој се забранува било каква навреда упатена кон полициски службеник. Со кршењето на овој закон ќе се соочите со кривично дело.

Многумина жители на оваа држава се побунија на новиот закон и тврдат дека тој им дава премногу моќ на полицајците и доаѓа до неефикасно вршење на нивната работа. Луѓето во САД, од минатата година протестираат против полициската бруталност, која однесе неколку невини животи.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote