in

КАКО ДА ИЗБЕРЕТЕ ПРАВИЛНО? Ова е водич за СОВРШЕНА венчаница според структурата на телото! Ќе блеснете на посебниот ДЕН!

Секоја жена што сака свадба замислува идеална венчаница што ќе ја направи најубава тој ден.

Во потрагата по него, најважно е дека исекотинот одговара на телото, што често е задача во која на жените им е потребна туѓа помош. Вистинска венчаница е онаа во која изгледате убаво, но во исто време се чувствувате пријатно и можете да замислите да ја поминете цела ноќ танцувајќи во неа.

Балска (принцеза) крој

Тесниот горен дел е специфичен за овој вид фустан, најчесто со корсет и голи раце и деколте, иако доаѓа и со затворени верзии. Фустанот се шири од половината надолу благодарение на кринолинот, материјалот во неколку слоеви или поставениот обрач. Овој тип на фустан одговара на жени со градба во облик на круша (посилни колкови) затоа што успешно ќе ги сокрие, оние со посилен горен дел од телото затоа што привлекува внимание кон деколтето и ја изедначува нерамнотежата, а жените се пропорционални на изградбата на песочен часовник. Ниските жени треба да ги избегнуваат затоа што дополнително ги скратува, како и оние момчешки структури на телото (без изразени облини и половини) и жени со мали гради.

A крој

Фустан кој е тесен на врвот и се шири надолу, во многу помал волумен од оној крој на принцезата е подеднакво елегантен, но помалку драматичен избор. Овој вид фустан одговара на оние на телото на момчето, бидејќи дава изглед на облини, во облик на круша, бидејќи ги покрива колковите, и го потенцира виткиот дел од телото и струкот. А-крој е венчаница што ќе одговара на повеќето жени. Жените со посилен горен дел не треба да ги носат (материјал од јаболка).

Сирена

Овој специфичен вид фустан опишува тесен рез од градите до нозете – или до бутовите, па дури и до колената. Фустанот јасно ја истакнува целата силуета и е одличен избор за пониските дами. Најдобро им одговара на оние од структурата на песочен часовник, и во секој случај важно е да имате истакнат струк за ваков вид венчаници. Не се препорачува за жени кои страдаат од вишок килограми, бидејќи укажува на секоја маана.

Рамен крој

Класичен крој на дури „обични“ фустани е оној чиј материјал паѓа само на телото и на тој начин го оцртува, и е најчест избор на помалку свечените свадби. Таа е идеална за витки и високи жени, како и за оние со градба на песочен часовник. Жените со фигура во форма на круша треба да го избегнуваат, бидејќи визуелно може да ги зголеми колковите.

Фустан со висок струк

Препознатлив е по високиот струк што се става под градите, а потоа малку се шири и паѓа помеѓу А и исправен пресек. Тоа е вообичаен избор на бремени жени кои сакаат да не им се гледа стомакот, а најдобро им одговара на жените со помали гради и изразен стомак, како и на ниските жени кои визуелно го издолжуваат. Жените со поголеми гради треба да избегнуваат ваков вид венчаници.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote