in

Возот нагло закочил поради крава на пругата, па се движел обратно цели 35 километри!

Патнички воз во Индија се расипал поради ненадејно сопирање за да не удри во крава, која се смета за свето животно.

Возот потоа неконтролирано се свртел назад и поминал скоро 35 километри, пренесоа медиумите.

Возот запре во близина на железничката станица, патниците се во ред, а машиновозачот и чуварот на железницата се суспендирани, објави железничката компанија „Северо-источна железница“.

Дефектот се случи во северна Индија, на пругата Њу Делхи-Танакпур.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote