in

СмешноСмешно

СИГУРНО ВИ СЕ СЛУЧИЛО! Десет причини зошто возачите и совозачите најмногу се караат!

Европско истражување спроведено со испитување на 2.000 возачи се занимавале со борби со автомобили, што е честа појава. Расправија сопружници, партнери, деца и родители, деловни партнери.

Истражувањето спроведено од Nissan откри што најмногу ги мачи возачите и другите патници во возилата. Користењето мобилен телефон за време на возењето е на прво место, проследено со активности поврзани со агресивен стил на возење – сè до 10-то место каде што е уморен возачот, кој не се откажува..

Топ 10 најиритирачки работи за возачите – според патниците:

– Користење на телефон додека возите

– Возење со опашка (премногу блиску до автомобилот однапред)

– Опасно претекнување

– Сопирање во последен момент

– Непотребно остро или ненадејно сопирање

– Брзина

– Неисполнување на пресврт

– Монополизирајте брза лента

– Монополизирање на средната лента

– Возење додека возачот е уморен

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote