in

Вредноста на Биткоинот е највисока во историјата на неговото постоење!

Вредноста на биткоинот е највисока во историјата на оваа криптовалута – во средата, со 22.54 часот, биткоинот вредеше 21.298 долари

Тоа е зголемување на вредноста за 9,5 проценти во споредба со претходниот дел.

Пред само две недели, биткоинот за прв пат ја премина границата од 10.000 УСД, и оттогаш продолжува вртоглавиот пораст, кој скокна за повеќе од 400 проценти оваа година.

Најниската вредност на биткоинот оваа година беше во март и изнесуваше 3.600 долари.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote