in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 16 МАЈ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено во источните делови. Наместа ќе има услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец (над 60 km/h).

Во Скопје променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Утре ќе настапи преодно стабилизирање на времето со пораст на температурата. Од сабота кон крајот на денот повторно се очекува нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote