in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 17 ЈУНИ 2024

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне, претежно во планинските подрачја ќе има зголемена облачност и локална појава на пороен дожд и грмежи.
Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. UV=8

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во планиските делови од регионот со услови за појава на пороен дожд и ретки грмежи.

Утре во попладневните часови, претежно во планинските подрачја, ќе има услови за локална појава на пороен дожд и грмежи. Потоа се очекува стабилно и многу топло време. Најтопло ќе биде особено на југоистокот во четврток, петок и сабота. Во четврток преку денот краткотрајно ќе засилува претежно северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote