in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 28 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно и релативно топло. Во јужните делови со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието и во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец.

Во Скопје променливо облачно и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од јужен правец.

До сабота времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите наместа ќе бидат пообилни, особено во петок во западните и јужните делови. До петок ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote