in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 3 МАЈ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Локално процесите ќе бидат во форма на краткотрајно невреме со засилен ветер и услови за изолирана појава на град.Во западните делови ќе дува засилен западен ветер.

Во Скопје променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во делови од котлината ќе има услови за краткотрајно невреме со засилен ветер и изолирана појава на град.

Продолжува периодот на променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд, освен во недела кога ќе биде претежно стабилно и потопло. Утре ќе дува засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote