in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. UV=10

Во Скопје сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец.

Под влијание на топол бран следува период на стабилно и многу топло време со дневни температури во поголемиот дел од земјава над 35 степени, а утринските во Скопје и во јужните делови нема да се спуштаат под 20 степени. Особено топло ќе биде во утре и во петок кога наместа температурата ќе надмине 40 степени и ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote