in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена претежно висока облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер.

Продолжува периодот на релативно топло време. Утре ќе биде претежно облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд кои понекаде ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи, а ќе завршуваат во ноќта. Во четврток ќе биде претежно сончево со мала облачност и со повремено засилен југозападен ветер, а потоа во петок и сабота променливо облачно ветровито и со услови за појава на краткотраен локален дожд претежно во западните делови од земјата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote