in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 АВГУСТ 2023

Временска прогноза:

 

Променливо облачно, наместа со слаб повремен дожд. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 28 степени. UV=7

Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со услови за слаб дожд претпладне, попладне облачноста ќе се намалува. T= 27 °C, P= 982 hPa, U= 50 %, V= 4 m/s.
(Т- температура, P- притисок, U- релативна влажност, V- средна брзина на ветер)

Следува период на стабилно време со постепен пораст на дневната температура. Ќе дува умерен наместа повремено засилен ветер од северен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote