in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. UV=9

Во Скопје сончево со слаб до умерен ветер од северен правец.

Следува период на стабилно, суво и многу топло време со значителен пораст на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote