in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 10 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

Во најголем дел од земјава сончево со умерена облачност. Наместа облачноста повремено ќе се зголемува, а попладне во западните делови и во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Денес ќе има повремено зголемена облачност, а попладне во западните делови и во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд. Долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер. Утре дневната температура ќе се намали за неколку степени, а потоа ќе продолжи стабилно време со студени утра и релативно топло преку денот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote