in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Претпладне во северозападните и источните делови со услови за слаб локален дожд, а по одделни котлини ќе има појава на магла. Во текот на денот сончево со мала, а во западните делови со умерена до значителна облачност. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец.

Во Скопје претпладне со услови за појава на магла, преку денот сончево со мала до умерена облачност.

До четврток ќе се задржи претежно стабилно време со појава на магла по котлините. Денес претпладне во западните и источните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Дневната температура ќе биде во пораст, освен по одделни котлини каде ќе има појава на магла или ниска облачност. Од четврток попладне до сабота времето ќе биде променливо облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Во петок и во сабота ќе дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места. Температурата насекаде ќе опадне.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote