in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Врнежите ќе бидат пообилни во источните делови со услови за појава на ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Во Скопје променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, а попладне со повремен дожд.

Под влијание на влажен бран и денес ќе се задржи променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и услови за изолирана појава на ретки грмежи. Локален слаб дожд ќе има и утре, а потоа следува период на стабилно време.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote