in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 12 ЈУНИ 2024

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од југозападен правец. UV=9

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

До четврток ќе се задржи сончево и многу топло време, особено утре кога дневната температура наместа ќе достигнува до 40 степени. Во четврток кон крајот на денот ќе има услови за локален дожд и ретки грмежи. Поголема промена на времето со локален пороен дожд, грмежи и значителен пад на температурата се очекува во петок. Во деновите од викендот времето ќе биде стабилно со благ пораст на дневната температура.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote