in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 ДЕКЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Претпладне променливо облачно, а попладне претежно во западните делови со повремен дожд на планините од снег. Преку ноќта врнежите ќе бидат пообилни.

Во Скопје променливо облачно, од крајот на денот со повремен дожд.

Попладне особено во западните делови ќе започнат врнежи од дожд, а на планините врнежи од снег. До сабота наутро повремено врнежите ќе бидат пообилни, наместа над 20 л/м2, а на планините и на повисоките места ќе се формира нова снежна покривка. Во сабота врнежите претежно ќе завршуваат и ќе бидат од снег и на повисоките места. Во петок и во сабота ќе дува засилен северен ветер (над 60 км/час), а потоа утринската температура брзо ќе опадне.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote