in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 14 МАРТ 2024

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има услови за локални слаби врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен ветер од северен правец.

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди, освен во недела, кога се очекуваат повремени локални врнежи од дожд. Дневните температури ќе бидат без значителни промени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote