in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 18 ОКТОМВРИ 2023

Времето денес:

 

Во утринските часови во јужните делови ќе има локален дожд. Во текот на денот ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди.

Во Скопје, променливо облачно, попладне со повеќе сончеви периоди.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и потопло време со сончеви периоди. Во петок и сабота ќе дува засилен југоисточен ветер, кој ќе предизвика значителен пораст на температурата. Во сабота попладне и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote