in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 АПРИЛ 2023

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди, попладне со локални врнежи од дожд, кои на места краткотрајно ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје променливо облачно, попладне со краткотраен дожд. Ќе дува умерен северен ветер.

Во следните денови времето претпладне ќе биде претежно сончево, а попладне ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд кои на места ќе бидат поројни и проследени со појава на грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote