in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 ЈУНИ 2023

Времето денес:

 

Претежно сончево и значително потопло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието. UV=8

Во Скопје сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северен правец.

Денес и утре краткотрајно ќе биде постабилно и значително потопло. Во среда попладне ќе биде нестабилно во западните делови локален пороен дожд и појава на грмежи, а во деновите кон викендот ќе има појава на пороен дожд проследен со грмежи и засилен ветер повремено и во останатите делови од земјата. слаб до умерен ветер од северен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote