in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 19 МАРТ 2024

Времето денес:

 

Претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. На повисоките планини на северозапад врнежите ќе бидат од слаб снег. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат, а облачноста ќе се намали.

Во Скопје претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од северен правец.

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури, кои наместа ќе се спуштат под нула, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote