in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

 

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време со дневни температури кои на повеќе места ќе бидат над просекот за овој период од годината. Поголемо наоблачување ќе има на крајот од работната недела и ќе биде проследено со услови а слаб локален дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote