in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 МАРТ

Времето денес:

 

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер.

Утре ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне и во вечерните часови, кога на места ќе бидат пообилни. Потоа следува период на стабилно и топло време со пораст на дневната температура.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote