in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 20 НОЕМВРИ 2023

Времето денес:

 

Утрото студено, преку денот сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Во Скопје сончево со мала облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Денес ќе преовладува сончево време со студено утро. Утре по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во среда и во останатите делови ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни. Утринската температура ќе биде во пораст.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote