in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Сончево и релативно топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен до северозападен правец.

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер.

Продолжува периодот на стабилно и релативно топло време. До утре ќе се задржи сончево, а од четврток ќе има зголемување на облачноста и ќе почне да дува умерен ветер од јужен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote