in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 ФЕВРУАРИ 2024

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец.

Во следните денови ќе се задржи релативно топло време, а локални врнежи од дожд ќе има од недела. Во петок и за време на викендот ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote