in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 21 МАРТ 2023

Времето денес:

 

Облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во Скопје облачно со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни попладне и во вечерните часови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

 

Под влијание на циклонска активност денес времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, кои на места попладне и во вечерните часови ќе бидат пообилни (над 20 л/м2). Потоа во следните денови времето ќе биде претежно стабилно и релативно топло.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote